O webu

Vítejte na internetových stránkách turkyne.cz.

Naše domorodá průvodkyně vás provede po své nádherné zemi Turecku. Prozradí vám všechny zajímavosti a důležité informace, které se vám budou hodit, až se vydáte do Turecka na dovolenou. Turecko je totiž velmi zajímavá země, která nejenom díky své geografické poloze, byla vždycky křižovatkou kultur a různých vlivů.

Turecko je také obrovská země, rozloha 780 580 km² odpovídá velikosti deseti Českých republik. Žije zde na 70 milionů obyvatel. Stejně tak obrovské jsou možnosti, co můžete v Turecku podniknout.

Nejnavštěvovanějších míst v Turecku je samozřejmě několik. Z měst vede Istanbul na hranici Evropy a Asie. Oblíbené riviéry jsou pak dvě a to Egejské riviéra na západě a samozřejmě Turecká riviéra na jihu, která se rozprostírá mezi městy Antalya a Alanya.

Zajímavé je ale i vnitrozemí kolem hlavního města Ankary. Východ země je pak poměrně neklidnou oblastí, kam se troufnou vydat se jen ti největší dobrodruhové. Na hranicích se Sýrii, Irákem, Íránem totiž žije početná Kurdská menšina, která touží po samostatnosti.

Turecko je zkrátka unikátní země, kterou stojí za to poznat. Pojďte to zkusit třeba s námi!

 

TOPlist