O poznávacích zájezdech Tureckem

Turecko se dá poznat mnoha způsoby. U nás jsou asi nejoblíbenější pobytové zájezdy. Taková dovolená je velmi pohodlná, protože si jen sednete do letadla a necháte se odvést na prosluněnou Egejskou nebo Tureckou riviéru – známou podle města Antalya. Takový relaxační pobyt je samozřejmě příjemný, ale má i své nevýhody a to hlavně v tom, že dané místo moc důkladně nepoznáte. Mnozí cestovatelé tak mají raději poznávací zájezdy.

Turecko je skutečně velká a rozlehlá země. Plocha 780 580 kilometrů čtverečních je pro nás středoevropany jen těžko představitelná. Kromě zmíněných riviér, které lákají především na nádherné písčité pláže a hotely s veškerým komfortem, v Turecku naleznete i spoustu dalších pokušení. Kromě moře je totiž Turecko také synonymem pro historii (hlavně antiku), krásnou přírodu, majestátné hory, skalní města, výbornou kuchyni, zajímavý folklór a to všechno s chutí orientální exotiky.

Pokud se tedy rozhodnete zkusit poznávací zájezdy Turecko, tak rozhodně neprohloupíte. Každý den poznat jiné místo této země má své kouzlo. Během jednoho zájezdu tak navštívíte více míst, než většina lidí, co léta do Turecka na riviéru třeba každý rok.

Hlavně náhorní plošina ve vnitrozemí, která je svírána pohořími Taurus (u Středozemního moře) a Köroğlu (u Černého moře) totiž poskytuje opravdu mnoho zajímavostí. Jako například středověké město Konya (klášter tančících dervišů, Aladinova mešita), skalní hrad Uçhisar, skalní údolí Soganli, skalní město Zelve, kaňon Ihlara nebo například pohoří Ala Daglari s malebnou Dolinou sedmi jezer a horou Embler (3 723 m.n.m). Turecko rozhodně stojí za to poznat!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

TOPlist