Belek

Belek je malé turecké letovisko, které se nachází na pobřeží Středozemního moře v centrální části malebné Turecké riviéře a je nedaleko velkého letoviska Antalye.

Současná podoba města

Belek je typický moderní plážový resort, který láká turisty a návštěvníky z celého světa na průzračně čisté moře a krásné písčité pláže. Podél celého letoviska se táhne nekonečná 12 kilometrová pláž, která je lemována luxusními a špičkovými hotely. Služby hotelů jsou zde opravdu na vysoké úrovni, takže ceny jsou zde také vysoké a světové. Do zdejšího letoviska jezdí hlavně němečtí a ruští turisté, kteří ceny samozřejmě šponují hodně nahoru. Místu se nedá téměř nic vytknout, až na to, že působí až příliš čistě a vyumělkovaně.

Vše je pěkné a připravené pro hosty, aby se cítili spokojeně a příjemně. Centrum města je krásně vydlážděné, všude jsou nově opravené budovy a obchody, které přímo vyzývají, abyste vešli dovnitř a utratili nějaký ten peníz. Centrum však nenabízí žádné starší nebo historické budovy.

  

Belek je tedy především místo pro odpočinek a rekreaci. Všude kolem jsou krásné stromy, včetně všudypřítomných pinií a eukalyptů. Na své si přijdou zejména golfisté, kteří mohou využít opravdu velké a okázalé místní golfové greeny. Nejznámější a největší je pak populární National Golf Club.

Zajímavosti v okolí

Nedaleko od Beleku leží staré ruiny antického města Perge. Malý výlet do zdejší lokality se opravdu vyplatí, především pro milovníky klasické antiky. Ze zašlé antické slávy města dodnes zbylo několik památek. Nejzachovalejší památkou je bezesporu divadlo, které kdysi dávno pojmulo i 14 000 diváků. Tenhle krásný amfiteátr sloužil pro divadelní představení a gladiátorské zápasy. Návštěvník se může přes mříže podívat, jak velkolepá stavba to byla.

  

Ty lepší kousky z divadla však najdete v muzeu v Antalyi. Ve velkém areálu dřívějšího starověkého města můžete ještě vidět stadion, helénskou bránu, agoru, římské lázně a byzantskou baziliku. Celý areál je jedním velkým otevřeným muzeum, které dává nahlédnout do dob dávno minulých. Pro milovníky antiky a helénské kultury je otevřené muzeum v Perge opravdu dobrým tipem, který nezklame.

 

Město umístění města Belek v Turecku

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

TOPlist